Jak zaczarować dom na święta - czas na dekoracje

Hop hop w iście świątecznym nastroju zapraszam na przegląd świątecznych dekoracji ;-) z choinkowymi gałązkami w roli głównej.


Otocz się naturą


Nie wyobrażam sobie świąt w otoczeniu plastikowej choinki, plastikowych bombek i odlanych z plastiku reniferków bądź aniołków. Nie żebym prowadziła tutaj jakąś krucjatę, ale świąteczne dekoracje kojarzą mi się z naturalnymi materiałami: prawdziwe gałązki choinkowe, szklane bańki których cały urok polega na tym, że czasem się stłuką, szyszki, mech, szkło, drewno.

Zwolnij


Na święta nabieram ochoty na otaczanie się naturą. W tym naszym szybkim życiu, można powiedzieć plastikowym, trzeba się zatrzymać ;-) Mnie do takiego "stopu" przed świętami nakłaniają właśnie własnoręcznie robione dekoracje - nad którymi trzeba się na chwilę pochylić, zastanowić, kreatywnie popracować.  Jasne piękny stroik z kwiaciarni ucieszy oko, może będzie nim można komuś zaimponować, ale ten własnoręcznie zrobiony na pewno da większą satysfakcję.
Tylko sobie nie pomyślcie - nie mam czasu ;-) Pamiętajcie - trzeba przystopować na święta.Nie kupuj - wykorzystaj to co masz


Do przygotowania świątecznych ozdób wcale nie trzeba wszystkiego kupować. Jako bazę warto wykorzystać bibeloty, które na codzień mamy w domu. Miska na owoce, doniczka czy słój świetnie sprawdzą się w roli bazy do świątecznych stroików. Rozejrzyj się po swoim domu, a na pewno znajdziesz taki przedmiot.

Świąteczna drabina 

Co będzie nam potrzebne? 

Ozdobna drabina 
gałązki choinkowe 
sznurek 
drewniane klamerki
wstążka 
świąteczne bombki lub inne dekoracje 
kartki świąteczne 

Ozdobne drabiny są ostatnio modnym dodatkiem we wnętrzach, może masz taką w domu? Szczebelki udekoruj gałązkami choinkowymi - przywiąż je sznurkiem. Pomiędzy szczebelkami zawiąż sznurki na których za pomocą klamerek powiesisz świąteczne kartki. Na gałązkach powieś świąteczne ozdoby, a na najwyższym szczebelku zawiąż kokardę. 

Czy pamiętaliście o tym, by wręczyć/wysłać bliskim kartki świąteczne?

Leśny domek 

Co będzie nam potrzebne? 

Metalowy domek 
mech
gałązki choinkowe 
szyszki
świeca 
słoik lub miska
klej na gorąco 
tektura 

Tekturę przytnij tak, by zakryła podstawę domku. Na codzień ten domek ma inną funkcję, nie chcę żeby drewno się ubrudziło ;-)  Na środku umieszczamy słoik lub miseczkę i ustawiamy na nim świecę - słoik mocujemy do tektury klejem na gorąco, a świecę do słoika. Na brzegach podstawy układamy mech - również mocujemy go klejem na gorąco. Choinkowe gałązki układamy tak by zasłonić słoik i uformować kopczyk. Do kompozycji dodaj szyszkę i wstążeczkę. Gotowe ;-) Edyta&Magda

2 komentarze:

  1. Wspaniałe dekoracje! Ten domek mnie zachwycił!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje za miłe słowa - ja tez bardzo lubię ten domek :-)

      Usuń