Adwentowy kalendarz z rodzinnymi zadaniami


Już gruuuudzień, czas więc na grudniową inspirację - rodzinny kalendarz adwentowy.

Zadania na każdy dzień 

W każdej z paczuszek oprócz słodyczy, znajdują się rodzinne świąteczne zadania. Przykładowe zadania: wymyśl świąteczną historyjkę, zrób świąteczne zdjęcie, wykonaj ozdobę na choinkę, zaśpiewaj kolędę.

Przygotowałam dla Was listę zadań, którą możecie wydrukować. Zadań jest 18, bo paczuszki na pozostałe dni wypełnione są "darmowymi" prezentami. Jeśli chcecie wymyślić dodatkowe zadania w pliku znajdziecie taże 6 pustych karteczek, które sami możecie wypisać i umieścić w zadaniach Wasze rodzinne tradycje np. 5 grudnia - Przygotuj ciasteczka i kubek mleka dla Mikołaja lub jeśli pogoda pozwoli Czas na saneczkowe wyścigi.

Listę zadań do wydruku możecie pobrać tutaj >

Cu umieścić w paczuszkach na każdy dzień?

W paczuszkach możecie umieścić także małe upominki np. świąteczne skarpetki, wesołe świąteczne gadżety do zdjęć, foremki na pierniczki lub materiały do wykonania świątecznych ozdób.


Jak wykonać kalendarz adwentowy?

Przygotujcie:

patyk lub listewkę
tasiemki, sznurki, włóczkę 
szary papier 
ozdobny papier
klej 

Wydrukujcie numerki na paczuszki. Do pobrania tutaj (od 1 do 16) >  (od 17 do 27) >

Jeśli nie macie ochoty pakować 24 paczuszek możecie wykorzystać np. papierowe torebki śniadaniowe lub torebki na prezenty i pracy będzie mniej. 
Na każdą z paczuszek przyklejamy numerek. Do paczuszek możecie włożyć gadżety związane z zadaniem do wykonania np. tekst kolędy, książeczkę ze świąteczną historyjką, materiały do przygotowania świątecznej kartki itp. 

Takie "rodzinne" wyczekiwanie na święta na pewno będziecie długo wspominać, a za rok na pewno postanowicie je powtórzyć. 

Dobra rada ;-) Przygotujcie sobie alternatywny spis z informacjami co włożyliście do której paczuszki - np. żeby wcześniej przygotować film, kupić składniki. 

Przepisy na zakwas, pierniczki czy świąteczny naturalny odświeżacz powietrza opublikujemy wkrótce na blogu. 

Cudownego wyczekiwania na święta!Edyta&Magda

2 komentarze: