Halloween - cz. 1 DEKORACJE

HALLOWEEN - All Hallows Eve - wigilia Wszystkich Świętych.

Czym jest dla Ciebie?
Dla nas Halloween to straszliwie ;-) dobry temat przewodni i świetny pretekst do spotkania z przyjaciółmi=imprezy. Może dlatego, że bardzo lubimy zabawy przebierane :-). Jest przy tym dużo śmiechu, nutka tajemniczości, kreatywności i wspólnego, twórczego podejścia do tematu. Chyba o to w tym wszystkim chodzi - o dobrą zabawę! :-)

HALLOWEEN


"Święto" kontrowersyjne, krytykowane, potępiane. Zacznijmy od tego, że nigdy HALLOWEEN świętem bym nie nazwała i raczej nie imprezowałabym 31 października. Ale żeby od razu wyjeżdżać z brakiem szacunku dla zmarłych i propagowaniem pogańskich zwyczajów? A lampionom z dyni, które są klimatyczną  i wesołą ozdobą domu, przypisywać moce odstraszania złych duchów? To chyba lekka przesada.
Wrzuć na luz, nie bądź śmiertelnie poważny ;-) Oto nasze propozycje na UPIORNY WIECZÓR :-)


Dekoracje HALLOWEEN


HALLOWEEN

Pewnie, że dużo łatwiej spotkać się bez zbędnych ceregieli i może większość z nas dlatego nie przepada za "amerykańskimi świętami/zwyczajami", ale raz na jakiś czas możemy odmienić sobie codzienność, angażując przy tym całą rodzinę.
U mnie mój M troszkę na początku marudził, ale potem tak się rozkręcił, że praktycznie nie zostawił mi nic do roboty :-) A dzieci raz pomagały Tacie w dekoracjach, raz Mamie w kuchni. I to się liczy, to jest piękne. #RAZEM, słowo klucz :-)

Do sedna ;-)


Nie dajmy się zwariować, nie chodzi tu przecież o wykupienie całego stoiska z gadżetami na Halloween  ;-) Dużo ozdób można zorganizować samemu, podpowiadamy jak.

1. Lampiony z dyni. 


DYNIE LAMPIONY


Dynie ozdobne, wrzosy, liście i wszystko to co się kojarzy z jesienią.
Najlepsze na lampion są duże dynie. Musisz ostrym, małym nożem lub nożykiem do tapet odciąć górę z ogonkiem. Wydrążyć dokładnie środek łyżką, uważając żeby dynia nie pękła. Przed ostatnim etapem, najlepiej naszkicuj ołówkiem wzór na dyni, groźne/śmieszne minki, lub inne ciekawe motywy. Ostrożnie wytnij wzór, wygładź krawędzie,a do środka włóż świeczkę lub lampkę led.

2. Girlanda z nietoperzy. 


HALLOWEEN


Będziesz potrzebować tylko czarnego brystolu, żyłki (sklep wędkarski :-)) i talentu do rysowania lub sprawnej drukarki ;-) A w razie braku żyłki możesz zastąpić ją nitką.

3. Girlanda z duszkami.


GIRLANDA HALLOWEEN


Zrobisz nią z kulek świetlnych (cotton balls), zapewne masz je w domu :-) Potrzebować będziesz białe, papierowe, duże serwetki lub stare, białe prześcieradło/obrus, z którego wytniesz kwadraty (ich wielkość zależy od wielkości kulek).
Potem kwadrat składasz w trójkąt, potem jeszcze raz w mniejszy i odcinasz czubek trójkąta, robiąc mały otwór na diodę led. Dół związujesz biała nitką, a czarnym markerem rysujesz oczka.

4. Świeczka ręka.


DIY


Mega efektowny świecznik ;-) ale i bardziej skomplikowany.
Potrzebować będziesz:

  • rękawicy gumowej, mocnej, sprzedawanej zazwyczaj parami, im mniejszy rozmiar, tym mniejsza świeczka,
  • wkładów do zniczy z najdłuższym czasem spalania(z długim knotem) lub białych świec,
  • świecy z czerwonym woskiem(do wersji bardziej upiornej ;-))
  • podstawki - zwykłego spodka/talerzyka, albo doniczki z ziemią
  • lejka
  • sznurka
  • rękawic ochronnych, BHP ;-)

Z wkładów wyjmij knot, a wosk rozpuść w słoiku, w kąpieli wodnej. Żeby wiedzieć ile wosku będzie potrzebne, można pojemność gumowej rękawiczki odmierzyć wodą.
Do rękawiczki włóż knoty i przywiąż sznurkiem lejek, potem ten sznurek wykorzystasz do powieszenia rękawiczki. W ochronnych rękawicach wlej powoli trochę wosku, powieś rękawiczkę w chłodnym miejscu, aby wosk lekko zastygł, da to pewność, że knot będzie w opuszkach palcy. Następnie zalej resztą wosku i ponownie powieś do całkowitego wystygnięcia. Z twardego wosku zdejmij/zerwij gumową rękawiczkę. Rękę umieść na podstawce.
Możesz skropić palce czerwonym woskiem.


5. Lampiony ze słoików ozdobione włóczką/kordonkiem w jesiennych kolorach.


HALLOWEEN


Prościzna ;-) Wystarczy, że okręcisz włóczką słoik, początek i koniec przykleisz do słoika klejem (np. na gorąco).

6. Kupione gadżety ;-) Balony, sztuczna pajęczyna z pająkami, girlandy.BALONY DEKORACJE

SZTUCZNA PAJĘCZYNA


Strach się bać ;-)
A jest więcej mrocznych ;-) inspiracji!
Zerknij TUTAJ TUTAJ  :-)

Edyta

Edyta&Magda

2 komentarze: