Spersonalizowany kubek - niepowtarzalny prezent

Dzień CHŁOPAKA czy MĘŻCZYZNY? Do której grupy świętującej się zaliczacie ;-) Ile świąt by nie mieli, to i tak nie przebiją naszego DNIA KOBIET ;-) Więc żeby było miło, włóżcie trochę serca i poświęćcie chwilę, aby sprawić im miłą niespodziankę niebanalnym upominkiem, tak jak zrobiły to dziewczynki z klasy mojej CÓRY. Teraz mogę o tym pisać, bo prezenty rozdane ;-) i pierwsza herbatka wypita :-).

kubek diy


Dzisiejszy wpis będzie kreatywny, a to za sprawą spersonalizowanych kubków, do zrobienia których serdecznie Was zachęcamy.

porcelantart pen

kubek diy

Kubek bardzo osobisty

Co będziesz potrzebować?

  • biały kubek (do kupienia w PEPCO, IKEA, itp.)
  • mazaki do porcelany (koniecznie do wypalania w piekarniku, komentarz poniżej)
  • spirytus
  • waciki
  • ołówek, cienkopis
  • torebeczka herbatki ekspresowej
  • papier, nożyczki, klej
  • papier, folia, wstążki do zapakowania

Może zacznę od najważniejszego, czyli mazaków. Nie daj się zwieś zapewnieniom, że każdy na którym jest napisane, że jest do porcelany, rzeczywiście się do tego nadaje, bo tak nie jest. Wypróbowałyśmy z dziewczynkami trzy rodzaje i tylko jeden spełnił nasze oczekiwania. Żaden olejowy, żaden do tkanin, szkła i wszystkiego. To musi być typowy mazak z farbą do porcelany, z instrukcją o wypalaniu w piekarniku. Ten proces utrwali farbę na kubku, dzięki czemu będzie można go myć w zmywarce. Choć osobiście jestem jednak za myciem ręcznym, będzie dłużej cieszył oko.
Do naszych kubeczków użyłyśmy PorecelanArtPen firmy Nerchau, choć kolor żółty nam zaprotestował i udało się wymalować tylko jedną buźkę, to farba pokryła porcelanę idealnie.
Jak już uda się Tobie kupić profesjonalny mazak, to sukces malowany :-), możesz przystąpić do tworzenia :-)
Kubek na początku umyj ciepła wodą z płynem, wytrzyj. Wacikiem namoczonym w spirytusie odtłuść powierzchnię, po której będziesz malować/pisać. Ołówkiem naszkicuj motyw na kubku, ale staraj się zbytnio nie dotykać powierzchni. Kreski popraw mazakami.

porcelanart pen


Dziewczynki, aby kubki były jeszcze bardziej osobiste, wymyśliły hasła, które charakteryzują obdarowanego. Do tego domalowały subtelną, prostą grafikę i moim zdanie to był strzał w dziesiątkę!
Po twórczym etapie, nadszedł czas na wysychanie, to zgodnie z instrukcją na mazaku, ma trwać 4 godziny.
Kolejnym etapem jest wypalanie. Wyschnięte kubki wsadź do zimnego piekarnika, nastaw temperaturę na 160°C i czas 90 minut. U nas była dość gruba warstwa farby, więc czas zwiększyłam do 2 godzin. Wyjmij z piekarnika dopiero po wystudzeniu. I gotowe :-)
Możesz jeszcze do kubka dołączyć spersonalizowaną torebeczkę herbaty ;-) Wystarczy, że na etykietę przykleisz karteczkę z hasłem/symbolem :-)
Ładnie zapakuj i zaskocz swoją twórczością i oryginalnością :-)

Miłego tworzenia,
Edyta :-)
prezent diy

diy

diy

Edyta&Magda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz