DIY - ciastko na słuchawki

Pochmurne popołudnie + koraliki

Co robić gdy pogoda nie sprzyja, a wieczór jest już wyraźnie dłuższy? My wyciągneliśmy koraliki Pyssla. Jeśli ich nie znacie, to dobry pretekst by wybrać się do IKEI ;-) - w sumie to każdy powód jest dobry haha. Z koralików powstały pojemniczki na słuchawki.

Lubię słuchać audiobuków w drodze do pracy, więc słuchawki mam zawsze w torebce. Moja Ju lubi słuchać muzyki, ale nie lubi rozplątywać kabelków. Skoro wrzesień coraz bliżej, a kabelki w plecaku bardzo lubią się plątać, pochmurny wieczór był idealnym pretekstem do zabawy koralikami. Przy okazji powstało coś ładnego i praktycznego - za to lubimy DIY.

Ciastkowe back to school

Koraliki Pyssla są bardzo proste w obsłudze, pobudzają kreatywność i świetnie odstresowują. Wystarczy na tabliczce ułożyć dowolny wzorek, prasować koraliki przez chwilę przez papier do pieczenia i gotowe.

Z koralików możecie ułożyć co tylko chcecie - zwierzaczki, owoce czy mandale - ogranicza Was tylko wyobraźnia. Ciastko czy kiwi to bardzo proste i szybkie projekty.

A co do kreatywności to warto ją pobudzać, bo to coś co można wytrenować ;-) Myślę, że każdy z nas jest kreatywny, tylko w pewnym momencie życia jesteśmy zbyt zajęci obowiązkami i nie znajdujemy na nią czasu. Dzieciaki za to mają jej co niemiara, więc nie zgubcie jej gdzieś po drodze. A rodzice, babcie czy ciocie niech podpatrzą jak to się robi u tych mniejszych ludzi.

No to co ciekawego dziś zrobimy? Do dzieła!Ciastko na słuchawki 

Co będzie nam potrzebne?

koraliki Pyssla
okrągła podkładka do układania
papier do pieczenia
żelazko
klej na gorąco

Z koralików układamy dwa koła o promieniu 7 koralików. W dwóch zewnętrznych okręgach usuwamy po 2 koraliki. Teraz czas na prasowanie, trzeba połączyć koraliki.

Następnie układamy dwa koła o promieniu 5 koralików i znowu prasujemy.

Sklejamy wszystkie części klejem na gorąco. Ta daaam!

Mnie i Ju takie pojemniczki ogromnie się podobają. Teraz zawsze będę mieć w torebce ciastko, na czarną godzinę ;-)

Magda


Edyta&Magda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz