Wielkanocny stroik z odzysku

Dekoracje na wielkanoc

Dzisiaj inspiracja na dekoracje do mieszkania na Wielkanoc - stroik z pudełka po jajkach. W końcu właśnie teraz mamy w domu mnóstwo takich pojemników, warto je wykorzystać ;-).

Wykonanie jest bardzo proste i nie potrzebujemy specjalistycznych przyrządów, wystarczy trochę fantazji. Przy wykonaniu stroika wykorzystaj to, co masz pod ręką: kamyczki, darń, bazie, borowinę ... wszystkie składniki dozwolone. Na pewno będzie pięknie.

Wielkanocny stroik z pudełka po jajkach

Co będzie nam potrzebne? 

pudełko po jajkach 
gałązki 
3 skorupki po jajkach 
3 nakrętki z butelek lub plastelina 
mech 
piórka 
żywe kwiaty cięte np. goździki lub żonkile
piórka
dekoracyjne jajka
sznurek 

Z pudełka po jajkach odetnij wieczko. Następnie ze świeżych gałązek zrób trzy małe wianuszki o średnicy trochę większej niż jajko. Zmierz obwód jajka gałązką, uformuj z niej okrąg, a pozostałą część gałązki opleć dookoła. Do wykonania wianuszka użyłam dwie gałązki. 

Dekoracje na wielkanoc

Do pudełka po jajkach w miejscach, w których umieścimy żywe kwiaty w skorupkach, włóż nakrętki po napojach. Dzięki temu skorupki będą wystawać ponad pudełko i ładniej się prezentować. 
Połóż na nich skorupki, a następnie wianuszki z gałązek. 

Pustą przestrzeń wyłóż mchem. Użyłam mchu florystycznego, ale możesz wykorzystać mech znaleziony w ogródku czy w lesie ;-).  

Dekoracje na wielkanoc


Dowolnie rozmieść piórka i ozdobne jajka. Do skorupek nalej wodę. Przytnij łodyżki żywych kwiatów, tak by ładnie prezentowały się w skorupkach - powinny mieć około 3 cm. 
Możesz wykorzystać gąbkę florystyczną jeśli obawiasz się, że woda może się rozlać przy przenoszeniu stroika. Pamiętajcie, aby dobrze ją namoczyć. 

Jeśli żywe kwiaty przekwitną możesz je łatwo wymienić. Równie pięknie jak goździki będą wyglądać żółciutkie żonkile. W jajkach możesz też posadzić malutkie sadzonki stokrotek, leśnych fiołków czy szafirków - moje akurat zdążyły już przekwitnąć ;-(. W takim wariancie wodę zastąp ziemią i regularnie podlewaj roślinki. 

Jakie są Wasze inspiracje na wielkanocne dekoracje? 

Dekoracje na wielkanoc


Dekoracje na wielkanoc

Dekoracje na wielkanocDekoracje na wielkanoc

Dekoracje na wielkanocDekoracje na wielkanoc

Edyta&Magda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz