Słoik słodkich wspomnień

Słoik niby zwyczajna rzecz, ale dzisiaj wypełnimy go słodyczą. To pomysł na prezent dla babci i dziadka, wykonany samodzielnie przez wnuczęta! Z niewielką pomocą rodziców ;-)

Dzieci tak szybko rosną, że zanim się obejrzymy nie są już naszymi słodkimi maleństwami. Mają swoje wspomnienia, doświadczenia, stają się coraz bardziej niezależni. Nasza pamięć codziennie otrzymuje nowy zastrzyk wspomnień. Podzielmy się nimi z dziadkiem i babcią - ich wspomnienia na pewno różnią się od wspomnień zapisanych w dziecięcych głowach.

Kawałek dalej - prezenty na dzień babci i dziadka

Co będzie nam potrzebne?
- słoik z pokrywką
- farba w sprayu
- farby witrażowe
- kolorowy papier
- kolorowy sznurek
- cienkopisy
- nożyczki
- cukierki, pralinki
- dziecięca głowa pełna wspomnień
- zdjęcia 


Kawałek dalej - prezenty na dzień babci i dziadka

Pomaluj farbą w sprayu pokrywkę słoika. Następnie słoik ozdób witrażowymi farbkami - my wybraliśmy kolorowe kropeczki.  

Z kolorowego papieru wytnij karteczki, na których dziecko wypisze swoje wspomnienia związane z babcią i dziadkiem: wspólna wycieczka w góry, ulubiona zabawa, wspólne gotowanie czy naprawianie zepsutego rowerka. Dzieci mają swój punkt widzenia, niech wybiorą to co dla nich najważniejsze. My napisaliśmy też o tym za co kochamy naszą babcię i dziadka.

Kawałek dalej - prezenty na dzień babci i dziadka

Każdą karteczkę złożyliśmy w harmonijkę, a następnie przewiązaliśmy sznurkiem tak by powstała kokardka. Przygotowaliśmy też rysunki babci i dziadka. Możesz wykorzystać zdjęcia wnuków i dziadków. 

Do ozdobionego słoika wrzucaliśmy na zmianę kokardki ze wspomnieniami, rysunki, zdjęcia i cukierki. Tak powstała słodka kompilacja - nasze nadzienie ze słodkich wspomnień. 

Kawałek dalej - prezenty na dzień babci i dziadka

Zamknęliśmy je w słoiku, przywiązaliśmy sznurek z kolorową etykietką i gotowe ;-) 

Babcia i dziadek powinni dawkować sobie wspomnienia i cukierki ;-) Nadmiar przeczytanych kokardek-wspomnień może doprowadzić do pojawienia się łez! 


Edyta&Magda

2 komentarze:

  1. Słoik wspomnień ?jak dla mnie bomba ! pewnie nie jedna łza w oku się zakręciła ...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak łezki były ;-) To na pewno nie ostatni taki słoik w naszym wykonaniu M

      Usuń